Przejdź do głównej zawartości

Wielkanocny króliczek ze starej skarpety


Kolejny DIY z cyklu "Co by tu zrobić do wielkanocnego koszyczka?" . Jak zawsze to co prezentuję jest proste i przynosi wiele radości podczas tworzenia. Spokojnie możemy zaangażować do zabawy małych domowników -wręcz powinniśmy!
Mój mały brat miał sporo frajdy upychając watę do środka naszego króliczka, a w sobotę pewnie zabierze go w wielkanocnym koszyczku do Kościoła :-)

A teraz krótka instrukcja: Co potrzebujemy?
  • Starą skarpetę (najlepiej szarą)
  • włóczkę lub nitkę
  • nożyczki
  • watę do maskotek
  • ozdobną wstążkę
  • marker


Jak zrobić?


 1. Skarpetę upychamy watą, mniej więcej do 1/4 jej długości. Następnie związujemy włóczką ( lepiej się sprawdza, niż nitka) niedaleko nad miejscem, gdzie kończy się wata, pamiętając aby ta cześć NIE była wypchana na FULL, przez co później będziemy mieć możliwość  modelować naszego króliczka.
Znów wkładamy trochę waty, aby utworzyć główkę i ciasno związujemy włóczką, tak samo jak przedtem. 


 2.Wokół szyi króliczka zawiązujemy ładną kokardkę, a na głowie malujemy oczy, nosek i buzię. Z pozostałego materiału na głowie króliczka wycinamy uszy. Starać się nie dojeżdżać nożyczkami zbyt blisko głowy króliczka, ponieważ wtedy uszy nie będą stały, tylko będą po prostu oklapnięte.

I tak oto Króliczek się prezentuje:
Prawda, że piękny? :-)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czy można nie mieć pasji?

To pytanie sama zadawałam sobie jakiś czas temu. Inni grali na gitarze, pisali wiersze, malowali obrazy, robili piękne zdjęcia itd., a ja tylko stałam z boku i zastanawiałam się po cichu " A co właściwie jest moją pasją? Gdzie jest to coś co dawałoby mi energię do dalszego działania po męczącym dniu spełniania obowiązków? Myślę że wiele ludzi ma właśnie podobny problem. Teraz mój punkt widzenia się zmienił i postaram się mniej więcej wyjaśnić jak ja to widzę. Więc zacznijmy od podstaw.

DIY- czyli chusta dla psa

Po krótkiej nieobecności spowodowanej minionymi świętami Wielkanocnymi i bardzo intensywną nauką do egzaminów końcowych, przychodzę do was z kolejnym DIY.  Pokaże dzisiaj, jak zrobić taką chustkę (jak powyżej) dla naszego pupilka :-)

Zdobienie przy uzyciu pyłku Moonlight od Neonail