Przejdź do głównej zawartości

DIY- czyli chusta dla psa


Po krótkiej nieobecności spowodowanej minionymi świętami Wielkanocnymi i bardzo intensywną nauką do egzaminów końcowych, przychodzę do was z kolejnym DIY. 
Pokaże dzisiaj, jak zrobić taką chustkę (jak powyżej) dla naszego pupilka :-)


Według mnie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i niekosztowne ( jeśli mamy mały kawałek materiału i maszynę do szycia :-)). Mój piesek-Jessie ( pseudonim Florek) praktycznie od zawsze chodził z taką właśnie chustką na szyi, bo zauważyłam, że jest jej po prostu wygodniej, niż w tradycyjnej obroży, która jest twarda i sztywna. Niestety ostatnio chusta, w której zwykle chodziła po prostu zaczęła się psuć. Więc siadłam przed komputerem i zaczęłam szukać czegoś , co by mogło ją zastąpić w internecie i nagle  zrodziło się w mojej głowie pytanie "A dlaczego nie zrobisz tego sama ?". Więc wyłączyłam komputer, uruchomiłam maszynę i jestem, chcąc podzielić się z wami moim DIY.


Co potrzebujemy:

 

 • wycięty szablon naszej chustki
 • materiał
 • pisak
 • maszynę do szycia
 • igłę
 • nitkę
 • szpilki
(i psa :-D)


Jak to zrobić?

 

1. Najpierw przygotujmy szablon: Będzie on wyglądał jak trójkąt rozwartokątny, którego przeciwprostokątna jest lekko wklęsła.... :-)  A tak prościej to możecie po prostu spojrzeć na zdjęcie  i spróbować odtworzyć coś takiego. Najdłuższa krawędź ma u mnie 38 cm ( 30 cm ma obwód szyi Florka, więc dodaję do tego 8 cm ), pozostałe to 23 i 24cm. Pamiętajmy aby przy wysokości dodać po 1 cm na szycie ( u mnie wysokość ma łącznie z tym 9,5 cm)  


2.Odrysowujemy szablon na materiale i wycinamy.

3.Zaginamy krawędzie i spinamy szpilkami lub fastrygujemy (zaszywamy igłą i nitką, którą możemy potem wyciągnąć).
  4.Teraz obszywamy całość na maszynie, ucinamy zbędne nitki, a  nożyczkami możemy obciąć resztki materiału, jeżeli nie mamy takiej funkcji w maszynie i gotowe!Tak prezentuje się nasza modelka :-)


Myślę że w tej też jej jest "do pyszczka" ;-)
A w tej według mnie wygląda najlepiej :-)


 
Zdjęcie powyżej uchwyciłam przypadkowo podczas sesji 
zdjęciowej mojego pieska  :-)Komentarze

 1. Witaj Natalko, trafiłam do Ciebie z bloga Basi ! Uszyłaś piękne chustki ! Pieskowi jak rasowemu modelowi w każdej chuście dobrze jest do pyszczka !
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czy można nie mieć pasji?

To pytanie sama zadawałam sobie jakiś czas temu. Inni grali na gitarze, pisali wiersze, malowali obrazy, robili piękne zdjęcia itd., a ja tylko stałam z boku i zastanawiałam się po cichu " A co właściwie jest moją pasją? Gdzie jest to coś co dawałoby mi energię do dalszego działania po męczącym dniu spełniania obowiązków? Myślę że wiele ludzi ma właśnie podobny problem. Teraz mój punkt widzenia się zmienił i postaram się mniej więcej wyjaśnić jak ja to widzę. Więc zacznijmy od podstaw.

Zdobienie przy uzyciu pyłku Moonlight od Neonail