Przejdź do głównej zawartości

Ozdobne jajko do wielkanocnego koszyczka


Wielkanoc tuż tuż.. więc może warto byłoby zakasać rękawy i przygotować chociażby jedną malutką ozdobę do naszego wielkanocnego koszyczka, czy też nawet po to aby ozdobić nasz stół podczas tradycyjnego śniadania wielkanocnego. Ale jakby tu zrobić, co by się nie narobić..? No właśnie...Co potrzebujemy?

  • styropianowe jajko ( moje ma ok. 10 cm wysokości)
  • taśma metalizowana dekoracyjna (ok. 3 metry, jednak zawsze warto wziąć więcej )
  • szpilki

Wykonanie:


Jeden koniec tasiemki wbijamy w dół jajka ( ja zaczęłam od dołu, od szerszej części ), a następnie staramy się owijać tasiemką całe jajko umieszczając szpilki co jakiś czas. Na spód jajka musimy wykorzystać większą część tasiemki, aby po prostu dobrze zacząć. Tak owijamy całe jajko, a jeśli coś według nas "odstaje" wbijamy po prostu kolejną szpilkę. Myślę ze obojętne jest czy szpilki będą rozmieszczone równomiernie, czy będą "w nieładnie" na całym jajku. Po prostu kwestia gustu , ale tak czy tak będzie wyglądać dobrze. Gdy dojdziemy do końca zakańczamy u góry, nie pozostawiając miejsc bez tasiemki. Jeśli zostało - ucinamy ją. Tak prezentuje się gotowe jajko :-)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czy można nie mieć pasji?

To pytanie sama zadawałam sobie jakiś czas temu. Inni grali na gitarze, pisali wiersze, malowali obrazy, robili piękne zdjęcia itd., a ja tylko stałam z boku i zastanawiałam się po cichu " A co właściwie jest moją pasją? Gdzie jest to coś co dawałoby mi energię do dalszego działania po męczącym dniu spełniania obowiązków? Myślę że wiele ludzi ma właśnie podobny problem. Teraz mój punkt widzenia się zmienił i postaram się mniej więcej wyjaśnić jak ja to widzę. Więc zacznijmy od podstaw.

DIY- czyli chusta dla psa

Po krótkiej nieobecności spowodowanej minionymi świętami Wielkanocnymi i bardzo intensywną nauką do egzaminów końcowych, przychodzę do was z kolejnym DIY.  Pokaże dzisiaj, jak zrobić taką chustkę (jak powyżej) dla naszego pupilka :-)

Zdobienie przy uzyciu pyłku Moonlight od Neonail