Przejdź do głównej zawartości

"Syn Boży" - idealny film na Wielki Piątek
 Myślę ,że większości Wielkanoc kojarzy się z pisankami, koszyczkiem wielkanocnym, zajączkami, kurczaczkami, barankami święconymi, wspólnym śniadaniem, ze słynnym lanym poniedziałkiem i na pewno z wieloma innymi powierzchownymi rzeczami. Jednak mimo wszystko starajmy się nie zapominać o tym jaki jest prawdziwy sens tych świąt. 

Polecam wam oglądnąć film "Syn Boży",który opowiada o życiu Chrystusa.
Jestem pewna, że będzie on idealny na ten właśnie okres. Przybliża on wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, dzięki czemu możemy bardziej zagłębić się w życie Zbawiciela i pojąć jego rolę jaką miał odegrać dla świata. W filmie możemy obserwować jego historię, od narodzin aż do zmartwychwstania. Wspomnę jeszcze ,że ten film jest jedną częścią z całego cyklu "The Bible", który można by powiedzieć ,że jest ekranizacją Pisma Świętego. Tutaj zwiastun:
Postarajmy się spędzić te święta w skupieniu, ciszy i modlitwie. Bądźmy życzliwi wobec siebie i przeżyjmy ten okres właściwie. Niech nadchodzące Święta Wielkanocne przyniosą wam pogodę ducha, wiele szczęścia i radości. Tego właśnie wam życzy

  Nastek Optymista Komentarze

 1. Zadziwiasz mnie i radujesz swoją dojrzałością...
  Cieszę się, że mam takich wspaniałych Uczniów.
  Filmu poszukam, a Tobie życzę pięknych przeżyć i dotyku prawdziwej Miłości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję bardzo za te słowa..
  Film można znaleźć na cda.pl :-) Naprawdę jest bardzo dobrze nakręcony i znacznie różni się od większości filmów o tej tematyce. Według mnie autorzy bardzo dobrze ukazali Prawdę, którą Jezus miał przynieść na Ziemię.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czy można nie mieć pasji?

To pytanie sama zadawałam sobie jakiś czas temu. Inni grali na gitarze, pisali wiersze, malowali obrazy, robili piękne zdjęcia itd., a ja tylko stałam z boku i zastanawiałam się po cichu " A co właściwie jest moją pasją? Gdzie jest to coś co dawałoby mi energię do dalszego działania po męczącym dniu spełniania obowiązków? Myślę że wiele ludzi ma właśnie podobny problem. Teraz mój punkt widzenia się zmienił i postaram się mniej więcej wyjaśnić jak ja to widzę. Więc zacznijmy od podstaw.

DIY- czyli chusta dla psa

Po krótkiej nieobecności spowodowanej minionymi świętami Wielkanocnymi i bardzo intensywną nauką do egzaminów końcowych, przychodzę do was z kolejnym DIY.  Pokaże dzisiaj, jak zrobić taką chustkę (jak powyżej) dla naszego pupilka :-)

Bóg zawsze wskaże ci drogę...

Po krótkiej przerwie wracam do blogowania, napełniona nową dawką energii i inspiracji do działania.

Niedawno (a właściwie wczoraj :-)) wróciłam z mojej krótkiej podróży do Szwajcarii i Niemczech, ale nie będę koncentrować się w tym poście na tym co tam robiłam, co zobaczyłam (a zobaczyłam naprawdę wiele pięknych widoków :-)) lecz chcę zwrócić większą uwagę na to co spotkało mnie w drodze powrotnej.

Ciągle zadaję sobie pytania : "Jaką drogą iść..?" , "Jaki zawód wybrać, który by mnie satysfakcjonował..?" "Co mogę robić aby również poprzez swój zawód pomagać innym ludziom..?" I właśnie te pytania ciągle siedzą mi w głowie i każą dalej szukać tego zawodu, który będzie dla mnie idealny. Już miałam wiele pomysłów. Chciałam być ortodontką, panią psycholog, reżyserką, podróżniczką, weterynarzem, oceanologiem itd...Tych pomysłów było naprawdę wiele. 

W dzieciństwie jak u większości dzieci moje marzenia sięgały aktorstwa i piosenkarstwa. Lecz szybko zrezygnowałam z te…